O mně

Zdravím! 👋🏻
Jmenuji se Lukáš a odmalička se zajímám o informační technologie. Už ve školce jsem věděl, kde jsou důležité klávesy jako EnterBackspace. Jak jsem svoje znalosti dále prohluboval jsem sepsal níže.

Správa sítě

Svůj první hypervizor jsem nainstaloval už v páté třídě na základní škole. Na svůj první virtuální stroj jsem nainstaloval Windows 7 a později na něm hostoval Minecraft server, na kterém jsme hráli se spolužáky. Zároveň jsem se k tomuto serveru připojoval přes PPTP VPN a RDP. Později jsem nastoupil na brigádu, kde jsem dostal na starosti testovací prostředí, ve kterém jsem si mohl vyzkoušet modelové situace, a zkušenosti z nich později aplikovat na produkčním prostředí nejen při migracích na novější hardware a software, ale i při řešení reálných problémů.

Web development

První webovou aplikaci jsem vytvořil už v druhém ročníku studia na Purkyňce. Pomáhala mi při zpracování písniček na přání od lidí z publika na Pálení čarodějnic v Rudici, kde jsem měl na starosti zajištění ozvučení této akce. Více podprobností o tomto projektu najdete na mém GitHubu. Další webovou aplikací byla stránka pro zobrazení výsledků Velké ceny Blanenska v požárním útoku na závodech v Rudici, kde jsem dodal i televizi, na které se výsledky promítaly, tu vyvijím do dnes, zdrojové kódy jsou rovněž na GitHubu.

Dobrovolnictví

Vždycky rád přiložím ruku k dílu! Pomáhal jsem například se zajištěním technického vybavení pro ECRA Meeting 2022 v Rudici.

Rudická mládež

Na jaře roku 2015 jsem byl naverbován jako další mladý nadějný tanečník na rudické hody. Ačkoliv jsem k dechovce předtím neměl dříve úplně kladný vztah, můj názor na ni se cca během jedno měsíce úplně změnil, za to vděčím našemu skvělému kolektivu, bez kterého bych si k tomu krásnému žánru a životnímu stylu nenašel cestu. Rudická mládež, z.s. však nepořádá jen rudické hody, ale i spoustu dalších akcí, které rád pomáhám organizovat, většinou mám na starosti zajištění technickou stránku organizace – např. Informační systém pro rezervace, správa Google Workspace (sdílení souborů, emaily, atd.), webové stránky a mimo jiné občas i ozvučení pořádáné akce.

SU FIT VUT

Mimo jiné jsem od 16. 10. 2021 členem spolku Studentská unie FIT VUT v Brně, kde jsem pomáhal organizovat Start@FIT, přesněji jsem chystal únikovou hru nejen pro budoucí studenty FIT VUT. Zároveň jsem měl na starosti správu přístupů členů do klubu a s tím spojené školení.

Volný čas

Ve svém volném čase si občas rád hraju s ESP32, se kterými si doma měřím teploty, hladinu vody, ovládám ledpásky v lampičkách, které si vytisknu na 3D tiskárně. Občas si rád někam zajedu na kole. 🚴🏻